Category:  Oktay Usta Pilav Tarifleri

Home » Yemek Tarifleri » Archive by category "Oktay Usta Pilav Tarifleri"
Perde Pilavı nasıl yapılır

Perde Pilavı Tarifi

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 11 Eylül 2014 0 Comments

Malzemeler 2 su bardağı pirinç 2,5 su bardağı tavuk suyu ve su karışımı 1 adet tavuk göğüs ( İsterseniz kemiksiz tavuk budu kullanabilirsiniz ) 1 su bardağı badem… Read More »

indir (25)

Yılbaşı Bademli İç Pilav Tarifi

In Oktay Usta Pilav Tarifleri, Yemek Tarifleri On 26 Temmuz 2014 0 Comments

Evet yılbaşına az bir zaman kala evde konuklarını ağırlayacak yada ailece geçirecek olanlar için YILBAŞI BADEMLİ İÇ PİLAV  tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum. BADEMLİ İÇ PİLAV İÇİN GEREKLİ OLAN… Read More »

HPIM6978

Meyhane Pilavı

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 20 Temmuz 2014 0 Comments

Et yemeklerinin yanında oldukça sevilerek ve yakıştığını düşündüğüm bu pilav bulgurun baş rolde olması büyük bir artı bence .Beslenmemizde bulgurun yeri hiçte hafife alınmayacak kadar  önemli.Bu tarifimde size… Read More »

patlicanli-pilav

Sebzeli Pilav Tarifi

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 08 Temmuz 2014 0 Comments

Bu yazımda sizlere sebzeli pilav tarifini vermek istiyorum.Sebzeli pilavın görüntüsü ve tadı gerçekten göz alıcı gelmiştir her zaman.Özen dolu bir akşam yemeğinde bence ana yemeğin yanında sunulduğunda daha… Read More »

kestaneli-pilav

Kestaneli Pilav Yemek Tarifleri

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 24 Haziran 2014 0 Comments

Bu yazımda sizlere sevdiklerinize ve misafirleriniz harika olduğuna inandığım bir pilav tarifi vermek istiyorum.Aslında iç pilav olarak da bilinen pilavı ben sadece kestaneli olarak vermek istedim et yemeyenler… Read More »

Eriste-Pilavi1

Erişteli Pilav

In Genel, Oktay Usta Pilav Tarifleri On 24 Haziran 2014 0 Comments

İyi pilav yamak için tencere seçimi  en önemlilerinden aslında. Çelik tencere sıhhi olmasına karşın her seferinde dibine tutturuyorum ve eminim sizlerde aynı dertten  sorunu yaşar gibisiniz.  Porselen tabanlı… Read More »

ipilav

Etli pilav Yemek Tarifi

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 23 Haziran 2014 0 Comments

Genelde sofralarımızdan eksik etmediğimiz pilav .Bu tarifimde bir çok çeşitte pişirmek mümkün .İster sebzeli  , ister etli  daha bir çok seçenek mevcut aslında .Bende bu  sefer sizlere etli… Read More »

merpil

Yeşil Mercimekli Bulgur Pilavı

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 16 Haziran 2014 0 Comments

Yeşil mercimekli bulgur pilavı  bence dünyanın en güzel pilavların dan birisi.Tam anlamıyla buram buram köy kokusunu hissettiğimiz bir pilav.Kelimenin tam anlamıyla  geleneksel bir tat. Yeşil mercimekli bulgur pilavı… Read More »

a

oktay usta incikli sebzeli bulgur pilavı

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 06 Ağustos 2013 0 Comments

İNCİKLİ SEBZELİ BULGUR PİLAVI Malzemeler; 3 su b. iri bulgur 3 kuzu incik 3 yeşil biber 1 kırmızı biber 1 kabak 2 domates 1 soğan 1 havuç 1… Read More »

a

oktay usta milföyde etli pilav

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 06 Ağustos 2013 0 Comments

MİLFÖYDE ETLİ PİLAV Malzemeler; 8 milföy 2,5 su b. pirinç 3 patates 500 gr. et 1 soğan 2 çorba k. tereyağı 1 su b. et suyu tuz sıvıyağ… Read More »

a

Oktay usta fırında kuzu etli pilav

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 05 Ağustos 2013 0 Comments

FIRINDA KUZU ETLİ PİLAV Malzemeler; 600 gr. kuzu eti 2 domates 1 soğan 3 yeşil biber 1 kırmızı biber 1 çorba k. salça 2 defne yaprağı sıvıyağ tuz… Read More »

a

Oktay usta sebzeli pilav

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 11 Temmuz 2013 0 Comments

SEBZELİ PİLAV Malzemeler; 4 su b. pirinç 2 çorba k. tereyağı 1 su b. et suyu 3 yeşil biber 2 kırmızı biber 1 pk. mantar 4 domates 1… Read More »

malzeme

Keşkek Tarifi – Video

In Oktay Usta Pilav Tarifleri, Oktay Usta Tarifleri, Oktay Usta Yöresel Yemek Tarifleri On 11 Temmuz 2013 0 Comments

En çok çocukluğumuzdan beri  Arife günlerinde her mahallede mutlaka bir kaç evde bulunan odun fırınları yakılır ve mahalle halkı yardımlaşarak önce herkes için ev ekmeği yapılır  sonra birlikte… Read More »

a

Oktay usta tavuklu saray pilavı

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 10 Temmuz 2013 0 Comments

TAVUKLU SARAY PİLAVI 3 tavuk but 1 kase kayısı 1 çay b. kuru üzüm 2 çorba k. badem 1 çorba k. hardal 1 çorba k. bal sıvıyağ tuz… Read More »

a

Oktay usta bademli tavuklu örtülü pilav

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 10 Temmuz 2013 0 Comments

BADEMLİ TAVUKLU ÖRTÜLÜ PİLAV 2,5 su b. pirinç 1 çay b. badem 1 çay b. iri bulgur 1 pk. kuş üzümü 2 çorba k. tereyağı 1 tutam maydanoz… Read More »

a

Oktay usta pilavlı çedar peynirli köfte

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 08 Temmuz 2013 0 Comments

PİLAVLI ÇEDAR PEYNİRLİ KÖFTE   3 su b. pirinç 3 çorba k. tereyağı 1 havuç 2 çorba k. kuş üzümü 1 su b. et suyu su tuz KÖFTESİ… Read More »

a

Oktay usta pilav üstü döner

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 02 Temmuz 2013 0 Comments

PİLAV ÜSTÜ DÖNER Malzemeler; 3 su b. pirinç 1 çorba k. tereyağı 4 patlıcan 1 domates tuz sıvıyağ et suyu SERVİSİ İÇİN: yaprak döner        … Read More »

a

Oktay usta tavuklu buriyan

In Oktay Usta Pilav Tarifleri On 28 Nisan 2013 0 Comments

TAVUKLU BURİYAN 1 bütün tavuk 2 büyük soğan 3 iri domates 10 sivri biber 200 gr. tereyağı 500 gr. pirinç 1 çorba k. baharatlı çeşni 1 tatlı k…. Read More »